Jdi na obsah Jdi na menu
 


SUDOMĚŘSKÝ KULTURNÍ OBČASNÍK

SUDOMĚŘSKÝ KULTURNÍ OBČASNÍK

 

Milí spoluobčané,

přinášíme rozptýlení v sychravých podmračených dnech v podobě kulturního programu obce Sudoměř pro závěr roku:

  1. v sobotu 26.11. odstartujeme advent obecní brigádou od 13.00 hod. Na programu je hrabání listí kolem kostela, hospody a příjezdu do obce, úklid lavic, stavba a zdobení vánočního stromu a jesliček. Příslušné nářadí s sebou. Večer bude relaxace při ochutnávce pečiva – další ročník oblíbeného „štrůdlování“, letos ovšem změna, bude se soutěžit o nejhezčí a nechutnější bábovku! Doufáme v hojnou účast jak soutěžících, tak porotců. Zároveň bude v hospůdce turnaj v ping-pongu.
  2. Další sobotu, 3.12., bude od 12:00 hod v hospodě na sále obecní veřejná schůze, začínat se bude společným obědem :-). Snad vše stihneme do 16:00 hod, kdy začne Mikulášská slavnost pro děti a po ní bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu na návsi. Zájemci o balíčky pro nesudoměřské děti, hlaste se u Aleny Štrosové, případně si připravte balíčky vlastní.
  3. 22.12. by měli přivézt nový soubor knih do knihovny. Vzhledem k nulovému zájmu v uplynulém pololetí nevím, zda to má cenu, zkusíme ještě zimní závoz, jestli mimo agrotechnické lhůty nebude větší zájem, jinak to asi zrušíme. Takže choďte, je to u Svárovských!
  4. 24.12. se budeme těšit na shledání v kostele při již tradičním koncertu vánočních koled Valovického souboru, od 14:00 hod, o půlnoci se pak ještě sejdeme amatérsky zapět u jesliček.