Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoce 2018

28. 11. 2018

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ...

 

 

Hezký den vážení spoluobčané,

přeji Vám v první řadě poklidný průběh předvánočních příprav, nákupů, pečení a obstarávání. Chtěl bych také poděkovat všem minulým i současným zastupitelům, obyvatelům obce, hasičům i myslivcům prostě všem, kteří pracovali a pracují ve prospěch naší obce. Díky všem pracovitým lidem, díky nimž je naše obec velmi zajímavou pro budoucí život.

Přeji vám také, abyste vánoční svátky prožili v pohodě a radosti, přeji vám mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v příštím kalendářním roce.


 

Pro spoustu lidí začínají vánoční svátky Mikulášem. A letos mateřská liga rozhodla, že se navrátíme k tradici čertích návštěv doma. Tudíž svatá trojice bude letos obcházet domovy sudoměřských zlobilů dne 5.12.2018. Balíčky bude opět zajišťovat obec, kdo si bude chtít něco přidat, může tak učinit přímo v domě po dohodě s Mikulášem. Pokud bude zájem o návštěvu i těch dětí, které nejsou v Sudoměři hlášeny k trvalému pobytu, balíčky a svatou trojici lze opět objednat u paní Aleny Štrosové do 3.12. Připravte si rovněž soupis hříchů, ale i kladných vlastností vašich dětí.

 

Abychom však nepřišli o mikulášské společné setkání, v sobotu 8.12.2018 od 16:00 hod bude v hospodě na sále pro děti uspořádána Mikulášská taneční zábava v maskách čertů, andělů či Mikulášů, nebude chybět tradiční výroba s vánoční tematikou a společné rozsvěcení vánočního stromu na návsi.

Brigádu na stavění stromu a betléma svolává starosta obce na sobotu 1.12.2018 od 14:00 hod na návsi. Je potřeba traktor s vlekem a alespoň 10 siláků.

 

 

Pak už se sejdeme zase na Štědrý den v kostele na koncertě od 14:00 hod, těšíme se nejen na zpívání koled, společné setkání,ale i na ochutnávku cukroví a svařáku.

Čas večerního ukládání Ježíška do jesliček a posledního společného zapění koled domluvíme na Štědrý den v kostele.

 

 

Mějte se krásně, užívejte předvánočního času a nezlobte, ať vám Ježíšek něco nadělí! Třeba alespoň trochu toho sněhu, když to neudělal sv.Martin...

 

Váš starosta Jan Kroupa