Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodaj obce Sudoměř 10.2016

Milí spoluobčané,

 neuvěřitelně to ubíhá a máme tady podzim. Přichází čas dlouhých nocí a krátkých dnů, příroda se chystá na zimu. Už není tak hezké počasí, abychom celé dny trávili venku. Náš organismus přestává plýtvat energií a začíná si ji šetřit na blížící se zimu. Je ten pravý čas vydat se na kratší procházku. A když začne foukat studený vítr, nebo se spustí déšť, s kapsami plných ořechů nebo kaštanů budeme pospíchat celí zkřehlí do svých teploučkých domovů. Tam si dáme šálek dobrého čaje nebo svařeného vína, k tomu kousek domácího štrůdlu, zapálíme voňavou svíčku a budeme si užívat tepla „domácího krbu“.

Pojďme si užít podzimu, než se na nás začnou snášet sněhové vločky a přikryjí okolní kraj bílou peřinou.

Starosta obce Jan Kroupa

Informace ze zastupitelstva obce:

 • Zastupitelstvo obce volilo nového starostu obce. Pan MVDr. Jiří Dvořák odstoupil ze zdravotních důvodů.

Novým starostou obce byl zvolen od 1.10. 2016 Jan Kroupa, místostarostou MVDr. Jiří Dvořák

 

 • Obec Sudoměř prodá pozemek p.č. 258/2 u obce Valovice zem. Družstvu Březovice za cenu 73.344Kč

Obec Sudoměř koupí pozemek p.č. 73/1 a 73/2 u obce Sudoměř (Bartákovic louka) od zem. Družstva Březovice za cenu 56.832Kč

 • Firma Ekotrans s.r.o. požádala obec o prodloužení nájemní smlouvy na pozemky kolem přehrady Sudoměř. Zastupitelstvo souhlasilo s prodloužením na dobu 5let

 

 • Projednána nabídka koupě lesa 3,9ha v katastru obce Březinka, zastupitelstvo nesouhlasí, pozemek z části vytěžen a nemá požadovanou hodnotu 15Kč/m2

 

 • Zpráva o uplatnění územního plánu obce Sudoměř. Zastupitelstvo obce nebude požadovat změnu územního plánu obce Sudoměř a souhlasí se zněním Zprávy o uplatňování územního plánu Sudoměř (06/2011-04/2016).

 

 • Zastupitelstvo obce projevilo zájem o koupi Hospody u Nováků. Pověřilo starostu a místostarostu obce, aby vedli jednání.

 

 • Zastupitelé obce diskutovali o znaku obce. K dohodě nedošlo a diskuze byla odsunuta na podzim t.r. Tímto vyzívám občany obce, aby se přidali se svými návrhy. Buď  do kanceláře OU nebo na email: sudomer@sudomer.cz

 

Obec Sudoměř má zájem vykoupit pozemky v katastru obce a vyzývá občany, pokud zvažují prodej pozemku, aby nabídky donesli do kanceláře OU nebo členům zastupitelstva.

Dále nabízíme možnost přivýdělku za údržbu travních porostů, technika bude zapůjčena. Natírání sloupů veřejného osvětlení, natření domečku ve sběrném dvoře.  info u starosty, místostarosty obce.

 

 

 

 

Povinná revize kotlů na tuhá paliva

Více informací včetně odkazů na www stránkách obce Sudoměř

Revize – značkový kotel na tuhá paliva

 • Revizi provádí odborně způsobilá osoba (revizní technik) s oprávněním a také odborně způsobilá osoba proškolená výrobcem (autorizovaný servisní technik).
 • Každá značka kotle by měla mít svého proškoleného revizního technika.
 • V současnosti máte k dispozici až 30 revizních techniků.

Revize – bezejmenný kotel na tuhá paliva

 • Jedná se především o kotle násypné (ne automatické).
 • Značné procento uživatelů jej má stále doma.
 • Revizi provádí pravděpodobně technik proškolený na revizi násypných kotlů.

 

Kultura v obci:

1) v sobotu 22.10.2016 od 14:00 hod vás všechny zveme do kostela Narození Panny Marie v Sudoměři, kde se bude konat již tradiční koncert duchovní lovecké hudby, hraje soubor lesních rohů z Hradce Králové, bližší info na plakátu na nástěnce u OÚ

2) v nedělí 23.10. 2016 se uskuteční drakiáda a dýňování. Sraz ve 14:00 před hospodou v Sudoměři, s sebou draky, dýně, nože a dlabadla, dlabanec, svíčky a teplé oblečení.

3) v pátek 18.11. od 18:00 se nás opět ujme naše lektorka a přebornice v senování Jana Císařová, téma workshopu ještě promyslíme, s přáními se obracejte na Markétu Svárovskou či přímo Janu Císařovou. Místo konání: v případě, že již bude otevřená hospoda, tak na sále, v opačném případě v klubovně v č.p. 9.

Od pátku 14.10.2016 otevřena naše Hospůdka. Zkušebně víkendový provoz. Provozní Jitka Pelantová.

Ahoj Markéta Svárovská a HonzíQ Kroupa :-)

Rádi bychom Vás informovali o nové dotační výzvě ze Státního fondu životního prostředí ČR, která podporuje realizaci soustav domácích čistíren odpadních vod. Podporovány jsou DČOV do kapacity 50 EO pro budovy využívané pro trvalé bydlení.

Pokud někdo máte zájem, kontaktujte starostu obce 606637030, nebo odpovězte prostřednictvím lístku na zpravodaji a vhoďte do schránky OU Sudoměř.

………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Mám zájem o domácí čistírnu odpadních vod:

Jméno, příjmení………………………………………. , číslo popisné ……………